dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Pobyt w Krainie Czterech Tysięcy Tygrysich Wysp w Laosie
 • Dwudniowy rejs po zatoce Halong
 • Dwa posiłki i bilety wstępu w cenie

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA SINGAPUR
Spotkanie na Lotnisku. Przelot do Singapuru.

2. DZIEŃ: SINGAPUR
Przylot do Singapuru. Singapur to liczące prawie 6 milionów mieszkańców miasto-państwo. W 1965 r. zostało jednogłośnie wydzielone z Malezji, co wpłynęło na jego korzyść. To obecnie jeden z najszybciej rozwijających się krajów świata, nazywany „azjatyckim tygrysem”. Ci, którzy przylatują do Singapuru, od razu zauważają niesamowitą i barwną różnorodność miejsca, które pełne jest muzeów, teatrów, genialnych punktów kulinarnych zwanych hawkerami, wspaniałych ogrodów oraz sięgających nieba wieżowców. Transfer do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ: SINGAPUR – SAJGON
Po śniadaniu pierwsze spotkanie z miastem. Zwiedzanie Chinatown – miejsca osiedlenia się pierwszych osadników z Chin. To jedna z najstarszych części miasta obfitująca w chińskie świątynie i charakterystyczną architekturę. Wizyta w świątyni buddyjskiej Thian Hock Keng. Następnie przejazd do finansowej części miasta. Zatrzymamy się w Parku Merlion, z którego rozciąga się panorama na wieżowce oraz niesamowity hotel-statek Marina Bay. Zdjęcie z symbolem miasta Merlionem – Pół Lwem, Pól Rybą. Następnie zwiedzanie serca miasta jakim jest stara dzielnica kolonialna. Znajdują się tu gmachy rządowe, kościoły, hotele, kluby sportowe, luksusowe domy mieszkalne oraz nowoczesne drapacze chmur. Do zabytków z czasów kolonialnych należy odlana z brązu statua Thomasa Stamforda Rafflesa, neogotycka katedra św. Andrzeja i budynek ratusza. Zwiedzanie zakończymy w Ogrodzie Botanicznym, gdzie znajdują się różnorodne gatunki orchidei. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Sajgonu. Transfer do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ: SAJGON – CU CHI – TAY NINH SAJGON
Zwiedzanie. Przejazd i zwiedzanie słynnych tuneli CU CHI, które są symbolem walki o wolność. Obiad. W drodze powrotnej zatrzymamy się na zwiedzanie Wielkiej Świątyni Kaodaistycznej w Tay Ninh, która jest głównym ośrodkiem kościoła Kaodaistycznego. Robi ogromne wrażenie, ze względu na swój rozmiar i barwne kolory. Symbolem religii jest Lewe Oko Boga i pojawia się w centralnym miejscu świątyni. Powrót do hotelu na nocleg.

5. DZIEŃ: SAJGON – DELTA MEKONGU SAJGON
Śniadanie. Dziś czeka nas całodniowa wycieczka do Delty Mekongu. Jest to największy obszar hodowli ryżu w Wietnamie. Podczas podróży będziemy płynąć łodzią małymi kanałami wśród rozlewisk pól, sadów oraz wiosek. Obiad. W drodze do hotelu postój i zwiedzanie pięknej pagody Vinh Trang.

6. DZIEŃ: SAJGON DANANG HOI AN
Śniadanie. Zwiedzanie SAJGONU, którego właściwa nazwa to obecnie Ho Chi Minh. Odwiedzimy dawny pałac prezydenta Thieu, katedrę Notre Dame, pagody Thien Hau i Giac Lam. Transfer na lotnisko, przelot z Sajgonu do Danang. Przejazd do Hoi An. Obiad. Zwiedzanie Hoi An: spacer po dawnym porcie handlowym, wizyta w świątyni Phuc Kien, oglądanie 400-letniego japońskiego krytego mostu, obiad, nocleg w Hoi An.

7. DZIEŃ: HOI AN – BANA HILLS HUE
Śniadanie. Następnie udamy się do Bà Nà Hill (lub Bà Nà Hills) po drodze podziwianie Marmurowych Gór oraz wykutej w skale wioski NON NUOC. Ba Na  to urokliwa stacja górska i ośrodek położony w górach Trường Sơn. Stacja, ogłoszona przez lokalne władze turystyczne „prowincją Da Lat w prowincji Danang”, została założona w 1919 r. Przez francuskich kolonistów. Do kurortu wjeżdżamy kolejką linową. Kolejka linowa Ba Na, otwarta w dniu 29 marca 2013 r., to najdłuższa jednotorowa kolejka linowa na świecie (długość 5801 metrów). Spacer po miasteczku i zwiedzanie pagody Linh Ung. Obiad. Przejazd do miasteczka Hue. Nocleg.

8. DZIEŃ: HUE HANOI
Śniadanie. Zwiedzanie Hue. Rejs łodziami po rzece Huong, wizyta w 7-piętrowej pagodzie Thien Mu, zwiedzanie cytadeli i grobowców Ming Mang Dinh – cesarzy  stolicy politycznej, kulturalnej, religijnej Wietnamu za panowania dynastii Nguyen, wizyta na rynku Dong Ba. Przelot z Hue do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ: HANOI HA LONG BAY
Śniadanie. Przejazd do Ha Long Bay (nazwa zatoki oznacza „miejsce, gdzie smok zszedł do morza”. W zatoce położonych jest około 1600, w większości nie zamieszkałych wapiennych wysp wyrastających pionowymi zboczami z morza). Zaokrętowanie na typowo wietnamskiej dżonce, obiad i kolacja w czasie rejsu. Rejs wśród wynurzających się z wody skał, oglądanie jaskiń. Kolacja i nocleg na dżonce.

10. DZIEŃ: HA LONG BAY HANOI
Dalszy rejs zatoką Ha Long, zjawiskowy wschód słońca nad zatoką. Śniadanie. Dalsza obserwacja fenomenalnych formacji skalnych wynurzających się z wody. Rejs zakończymy obiadem. Przejazd do Hanoi, po drodze wizyta w wiosce Dong Trieu, słynącej z m.in. z niebiesko-białej, ręcznie malowanej ceramiki. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi. Nocleg.

11. DZIEŃ: HANOI LUANG PRABANG
Śniadanie. Zwiedzanie HANOI – miasta, które zachowało kolonialny charakter. Przespacerujemy się po, urokliwie położonym nad jeziorem Hoan Kiem, starym mieście, gdzie znajdują się liczne świątynie. Odwiedzimy świątynie literatury, świątynie Quanh Thanh, pagodę Tran Quoc, plac Badinh z mauzoleum przywódcy Wietnamu Ho Chi Mina, muzeum sztuk pięknych oraz muzeum historyczne, w którym znajduje się najbogatsza kolekcja sztuki ludu Czamów. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Luang Prabang w Laosie. Nocleg.

12. DZIEŃ: LUANG PRABANG
Śniadanie. Zwiedzanie LUANG PRABANG: odwiedzimy Wat Xiang Thong (najważniejszy buddyjski klasztor w kraju – Klasztor Złotego Miasta) oraz Muzeum Narodowe, znajdujące się w dawnej rezydencji królewskiej, w której zobaczymy wspaniałe kulturowe dziedzictwo Laosu od czasów największych królów po okres uzyskania niepodległości. Przejdziemy także do najsłynniejszych zabytków miasta: robiąca wrażenie stupa Wat Visoun; rezydencja Sangkharat (najwyższych patriarchów buddyjskich). Obiad. Następnie udamy się na przystań, gdzie przesiądziemy się do łodzi i popłyniemy w górę rzeki Mekong. Celem naszej wyprawy będą jaskinie Pak Ou Caves znajdujące się pomiędzy rzekami Mekong i Ou. Sanktuarium w Pak Ou składa się z dwóch dużych jaskiń, w każdej znajdują się tysiące postaci Buddy, różnej wielkości – od kilku centymetrów do dwóch metrów wysokości. Powrót do Luang Prabang. Nocleg.

13. DZIEŃ: LUANG PRABANG PAKSE DON KHONG
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Pakse. Przyjazd i zwiedzanie ruin świątyń Khmerskich Wat Phu. Obiad. Przejazd do Don Khong – największej wyspy Krainy Czterech Tysięcy Wysp. W tym miejscu Mekong się rozszerza, tworząc szeroką na 14 km niezwykłą sieć kanałów, skał, piaszczystych ławic i wysp. Zakwaterowanie i nocleg.

14. DZIEŃ: DON KHONG KHON PHAPHENG PAKSE
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Ban Khone, w którym doskonale zachowały się ślady francuskiego kolonializmu. Przejazd do wodospadów Liphi, położonych na granicy Kambodży i Laosu oraz słynnych wodospadów w Khone Phapheng, wśród których znajduje się największy wodospad południowo-wschodniej Azji. Obiad. Przejazd na Pakse. Nocleg.

15. DZIEŃ: PŁASKOWYŻ  BOLOVEN
Po śniadaniu zobaczymy największe atrakcje płaskowyżu Boloven. Jest to niezwykle malowniczy region ulokowany między granicą wietnamską, a Mekongiem od zachodu. Dzięki bardzo żyznej ziemi, powstało tu wiele plantacji kawy oraz herbaty. Słynie również z upraw kardamonu i wielu różnych gatunków owoców oraz warzyw. Program naszej wycieczki obejmuje między innymi wizytę w Muzeum Mniejszości etnicznych zamieszkujących południową część Laosu. Następnie udamy się do Taldo, znajdującego się na północnej krawędzi płaskowyżu, obok wodospadu Xeset. Po przerwie ma lunch odwiedzimy grupę etniczną Alack oraz Nge. Obiad. W drodze powrotnej do Pakse zatrzymamy się przy 120 metrowym wodospadzie Tad Fane oraz na plantacji herbaty. Powrót do Pakse.

16. DZIEŃ: PAKSE VIENTIANE
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Pakse, przelot do Vientiane. Zwiedzanie VIENTIANE: świątynia Wat Si Saket – uważana za najstarszą oryginalną świątynię w Vientiane, świątynia Haw Pha Kaew – będącą dawną świątynią królewską, Łuk Triumfalny – Patouxai. Kolacja z pokazem tradycyjnych tańców laotańskich. Nocleg.

17. DZIEŃ: VIENTIANE SINGAPUR
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Vientiane. Obiad. Transfer  na lotnisko, przelot do Singapuru. Przejazd do Ogrodów, pokaz Śpiewających Ogrodów. Przejazd do hotelu. Nocleg.

18. DZIEŃ: SINGAPUR
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Singapuru. Na początek spacer główna ulicą handlową miasta Orchard Road. Następnie przejazd do dzielnicy arabskiej Kampong Glam, nad którą góruje meczet. Spacer wśród urokliwych uliczek pełnych sklepów, barów i restauracji. Następnie wizyta w dzielnicy Little India, zamieszkałą przez ludność hinduską. Poczujemy smak Indii. Po dotarciu do wzgórza Mount Faber, udamy się kolejka na wyspę Sentosa. To rozrywkowa i rekreacyjna część miasta. Na wyspie odwiedzimy Park Motyli, zamieszkały przez około 60 gatunków motyli. Kolejny postój to wizyta w jednym z największych akwariów na świecie. Obejrzymy tu ponad 800 gatunków stworzeń morskich. Pobyt na wyspie zakończymy wizytą na plaży Siloso. Podziwiamy zachód słońca, a po zachodzie pokaz laserowy wody i światła. Na kolacje wracamy do Robertson Quay, gdzie nasz pobyt w Azji zakończymy smakowaniem owoców morza. Wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

19. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy o godzinie 6.15.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot bezpośredni na trasie Warszawa – Singapur – Warszawa (linie LOT)
 • przeloty w Wietnamie i Laosie zgodnie z rozkładem
 • przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych z łazienką i klimatyzacją, nocleg na łodzi w czasie rejsu po zatoce Ha Long
 • śniadania w większości w formie bufetu, obiady lub kolacje zgodnie z programem
 • opiekę polskiego pilota na całej trasie oraz przewodników lokalnych
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • promesę wizową do Wietnamu
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: