dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Ta wyprawa to przepiękne safari po jednym z najbogatszych w dzikie zwierzęta i lokalną kulturę zakątków świata. Spędzimy tam z Wami ponad dwa tygodnie. Znajdziemy się w miejscach bajkowych, w większości ukrytych przed masową turystyką. Ta wyprawa ma smak egzotycznej ucieczki przed światem.

Podczas naszego pobytu odwiedzamy 4 duże parki narodowe. Na liście znalazł się oczywiście najsłynniejszy krater Ngorngoro, gdzie możecie na własne oczy zobaczyć widok z biblijnego „stworzenia świata”. Trasa będzie nas prowadzić po wielu malowniczych miejscach i niedostępnych zakątkach Tanzanii. Egzotyka i emocje są zagwarantowane. Zaczynamy z przytupem na bajecznym Zanzibarze skąd po krótkim przystanku przelatujemy na masyw Kilimandżaro, gdzie na plantacjach kawy arabica robimy nasz szybki kurs tradycyjnego procesu produkcji kawy. Rozbijamy nasz obóz w Masajskiej wiosce nad jeziorem. Masajowie ci nie znają ani turystyki ani białych ludzi. Mamy więc niespotykaną na codzień okazję obserwować ich zwyczaje i spędzić z tym słynnym plemieniem niezapomniane chwile. Wjeżdżamy też do sanktuarium kilkudziesięciu czarnych nosorożców, miejsca absolutnie niedostępnego dla żadnych wycieczek. Czeka nas też wizyta na bajkowej wyspie koralowej czyli na Zanzibarze. Słynne Stone Town, czyli Kamienne Miasto znajduje się na liście UNESCO. Jego historia sięga XV wieku, gdy na wyspę dotarli Portugalczycy i zaczęli budowę pierwszej kamiennej fortecy, znanej dzisiaj jako Stary Fort. Na koniec zwolnimy tempo aby zatrzymać się na przepięknej plaży w cudownym butikowym hoteliku. To tylko niektóre z atrakcji naszego autorskiego programu.

Wyprawa do Tanzanii to naprawdę bardzo solidny i wysmakowany program z absolutnie autorską trasą. Kraj ma ogromny potencjał. Ten nowo odkryty przez nas zakątek Afryki to miejsce cudowne, ciepłe i egzotyczne. Na dodatek miejsce gdzie naprawdę wszyscy zapomnieli już dawno o naszej pladze feralnego roku 2020. Tanzania jest od kwietnia 2020 w pełni otwarta dla podróżników i oprócz obowiązkowego testu PCR przy przylocie, nie ma tam żadnych innych obostrzeń związanych z Covid. Możemy poczuć się tu na jakiś czas w pełni swobodnie. Słowo “normalność” nabiera tutaj teraz znaczenia wyjątkowego.

Wybierz termin

13 400 PLN

13 700 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ:

— wylot do Zanzibar
— wieczorne lądowanie i przejazd do hotelu w klimatycznym Stone Town

2. DZIEŃ:

— śniadanie i wymarsz po ciasnych uliczkach bajkowego Kamiennego Miasta
— lunch nad oceanem
— wylot do Kilimanjaro lub Arusha
— nocleg w pięknym lodge nad jeziorem Manyara (możliwość obserwowania dzikich zwierząt wprost z hotelu)
— kolacja

3. DZIEŃ:

— śniadanie i wczesny wyjazd do do krateru Ngorongoro, to jeden z najsłynniejszych parków narodowych na świecie. Miejsce jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przez cały dzień będziemy świadkami jednego z najbardziej widowiskowych spektakli przyrody. Dno krateru leży na wysokości 1800 m n.p.m. Krater uznano za jeden z Siedmiu Naturalnych Cudów Afryki. W kraterze zobaczymy niemal całą wielką piątkę. To obraz stworzenia świata. W obrębie krateru żyje szacunkowo 25000 dużych zwierząt, w większości kopytnych.
— lunch w parku
— wyjazd z parku o zachodzie słońca i kolacja w lodge

4. DZIEŃ:

— śniadanie i wczesny wjazd do parku
— Park Narodowy Manyara (Lake Manyara National Park). W Parku Narodowym Manyara znajduje się płytkie jezioro. Jezioro jest położone w pięknej okolicy u stóp Wielkiego Rowu Tektonicznego. To tutaj swoje miejsce w otoczeniu przepięknej przyrody znalazły flamingi i pelikany. W Parku Narodowym znajdziemy także mnóstwo słoni, żyraf guźców i pawianów. Tutaj swój dom znalazły także lwy, które potrafią poruszać się po drzewach.
— możliwość częściowo pieszego safari w towarzystwie lokalnego przewodnika z parku oraz uzbrojonego Rangers’a. Niezapomniane doświadczeni prawdziwego kontaktu z Naturą, możliwość zobaczenia z bliska, w bezpośrednim kontakcie wielu dzikich zwierząt, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych środków ostrożności
— lunch w parku
— wyjazd z parku i kolacja w lodge

5. DZIEŃ:

— śniadanie i wczesny wjazd do parku
— Park Narodowy Tarangire. Na terenie Parku Narodowego Tarangire występuje bardzo wiele gatunków zwierząt, wśród nich lew, pantera, słoń afrykański, bawół, zebra, impala i gazela.
— lunch w parku
— wyjazd z parku i kolacja w lodge

6. DZIEŃ:

— śniadanie
— wyjazd w stronę Moshi
— po drodze zatrzymujemy się w miejscowości Arusha na małe zakupy i kawę
lunch w drodze
— Cmentarz Wygnańców Polskich, podążymy tu historią polskich uchodźców. Zlokalizowany zaledwie 20 kilometrów od Arushy cmentarz jest pozostałością po osadzie, w której przez niemal dekadę mieszkało kilka tysięcy naszych rodaków. Miasteczko Tengeru – miejsce to było po II wojnie światowej azylem sporej grupy polskich uchodźców.
— kolacja i nocleg w Chanya Lodge

7. DZIEŃ:

— wczesne śniadanie
— wyjazd na plantacje kawy w Materuni (miejscowość położona na masywie Kilimandżaro). Przyglądamy się procesowi uprawy i produkcji kawy arabica.
— wycieczka do wodospadu gdzie chętni mogą wykąpać się w krystalicznie
czystej wodzie dla ochłody
— lokalny obiad na plantacji
— wyjazd w stronę Mkomazi
— kolacja i nocleg w Parku Narodowym Mkomazi

8. DZIEŃ:

— śniadanie i wjazd do parku
— całodniowe safari w Parku Narodowym Mkomazi. Park Narodowy Mkomazi znajduje się na wysokości od 300 do 1600 m n.p.m i zamieszkany jest przez ponad 200 gatunków zwierząt, w tym przez słynną Wielką Piątkę. Wielkie szanse na zobaczenie dużych grup słoni i bawołów. Mkomazi jest znacznie mniej uczęszczany przez wielkich touroperatorów, w przeciwieństwie do najsłynniejszych parków, dzięki czemu oferuje wyjątkową okazję do odkrycia magii afrykańskiej flory i fauny, w autentycznym, naturalnym środowisku, daleko od turystycznych tłumów
— lunch w punkcie widokowym, skąd jak na dłoni zobaczyć można ogromny obszar Tanzanii a także Kenii
— Sanktuarium Nosorożców – w naturalnym środowisku zobaczyć można ich aż 28! Możliwy bezpośredni kontakt z samochodu. Miejsce niedostępne dla żadnych touroperatorów, wejście możliwe wyłącznie dla uczestników wypraw z Africa-Point.
— kolacja i nocleg przy parku

9. DZIEŃ:

— śniadanie i wyjazd
— po drodze wzgórza i równina porośnięta majestatycznymi baobabami, plantacjami ryżu i bawełny. Cudowne kolory czerwonej afrykańskiej ziemi, przeplecione zielenią upraw i wielkich drzew. Przystanek nad jeziorem Ndugu
— spacer po polach ryżowych
— wizyta i nocleg w wiosce Masajów. Lokalna kuchnia, codzienne życie lokalnego plemienia. Lunch, kolacja i nocleg w namiotach

UWAGA! Wioska w której rozbijamy swój obóz namiotowy jest poza wszelkimi szlakami turystycznymi a Masajowie których odwiedzimy nigdy nie mają na codzień kontaktu z białymi ludźmi ani z turystami. To cudowna okazja by być obserwatorem prawdziwej, nie zmienionej przez turystykę kultury Masajów.

10. DZIEŃ:

— wczesne śniadanie w wiosce i wyjazd w stronę lotniska Kilimanjaro
— lokalny przelot na Zanzibar
— lunch
— kolacja i nocleg w Stone Town

11. DZIEŃ:

— śniadanie
— przejazd do pięknego butiqowego hoteliku nad ciepłym Oceanem Indyjskim, przy plaży pełnej krabów i kokosów
— dzień wolny, relaks, plaża
— dla chętnych wyprawa na rafę (snookerling – 45$) lub możliwość nurkowania z butlą (110$ – dwa zejścia po 45 min)
— kolacja nad oceanem

12. DZIEŃ:

— śniadanie
— dzień wolny, relaks, plaża
— kolacja nad oceanem

13. DZIEŃ:

— śniadanie
— plantacja przypraw (15$)
— dzień wolny, relaks, plaża
— kolacja nad oceanem

14. DZIEŃ:

— dzień wylotu do Polski, całe przedpołudnie, lunch i popołudnie – czas wolny
— wyjazd z hotelu na lotnisko ok. godz. 16:00

15. DZIEŃ:

— przylot na lotnisko w Warszawie

 

CENA OBEJMUJE:

 • komfortowe i “butikowe” miejsca noclegowe, noclegi na terenie parków
 • Safari w 4 parkach
 • profesjonalne przygotowanie wyprawy i opieka nad grupą
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)
 • woda butelkowana bez ograniczeń
 • transport (samochody terenowe)
 • opłaty za wszystkie parki narodowe
 • bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych miejsc
 • koszt rejsów łodziami
 • koszt lokalnych wypraw i imprez kulturowych na terytorium Tanzanii

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty za wizę (50$ na lotnisku Kilimandżaro)
 • dopłata 100$/os. za wjazd do krateru Ngorngoro
 • kosztu biletu lotniczego Warszawa-Zanzibar-Warszawa (ok. 3200 zł)
 • ubezpieczenia
 • napiwków
 • napojów gazowanych i napojów alkoholowych
 • ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy (€500)
 • ewentualne koszty testów na Covid-19
 • koszt lokalnych przelotów samolotem (razem ok. 100$, płatne po przylocie do Tanzanii)

 

Jeśli chcemy przeznaczyć jakąś kwotę na souveniry, napiwki czy inne przyjemności, warto zabrać ze sobą dolary lub euro ( ok. 100 euro lub $) – można je wymieniać na lokalną walutę w bankach. Warto posiadać szczepienie żółtej febry i dla własnego spokoju można też wykonać przed wyjazdem szczepienia na żółtaczkę i dur brzuszny o ile nie byliśmy na te choroby szczepieni wcześniej. Zaleca się też stosowanie profilaktyki antymalarycznej. Większość podróżników stosuje w Tanzanii dobrej jakości repelenty. W porze suchej komary pojawiają się dosyć rzadko a czasem wcale. W ciągu dnia komarów nie ma nigdy. Można również zastosować popularne pastylki Malarone ale co do potrzeby ich stosowania, w przypadku lotu do Afryki, zdania są podzielone.

Szczepienia i testy

W przypadku lotu z Europy, na lotniskach nie wymaga się od podróżników szczepień, ani okazywania żółtej książeczki. Zalecane są jednak szczepienia na żółtą febrę, dur brzuszny, żółtaczkę A i B oraz tężec. Profilaktyka malaryczna: zalecane jest stosowanie profesjonalnych repelentów (MUGGA, w Polsce do nabycia w sklepach podróżniczych oraz w sieci Decathlon) oraz pastylek Malarone. UWAGA! Wymaga się okazania negatywnych testów PCR Covid-19 podczas przylotu

Dokumenty / Wiza / Pieniądze

Dla Polaków nie ma obowiązku wyrabiania wizy przed przylotem do Tanzanii. Wizy opłacamy na lotnisku po przylocie. Jako dokument tożsamości wymagany jest paszport, ważny przynajmniej przez kolejne 6 miesięcy od daty wjazdu.

Uwaga! Banknoty dolarowe wydane przed rokiem 2013 w prawie wszystkich krajach Afryki nie są akceptowane. Ani w punktach wymiany walut ani nawet w bankach. Dlatego podczas wymiany waluty w polskich kantorach należy prosić o banknoty tzw. “nowe”.

Bagaż

Zawsze warto jak najbardziej ograniczyć objętość i wagę swojego bagażu, należy jednak zabrać ze sobą następujące rzeczy: ciepły polar lub sweter, lornetka, sprzęt fotograficzny z ogniskową min. 200mm lub większą, strój kąpielowy, przewiewne spodnie z długimi nogawkami, buty lekkie, sandały lub klapki plażowe, czapka z daszkiem lub kapelusz, niewielki plecak, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, lekka mata do noclegu w namiocie, krem z filtrem min. 50%, żel antybakteryjny, około 100$ na drobne wydatki, napiwki, pamiątki etc. UWAGA: według prawa Tanzanii torebka plastikowa na zakupy jest zakazana i jej posiadanie grozi mandatem. Nierzadko po przylocie na lotnisku mundurowi przeszukują walizki w nadziei, że może ktoś nie wie i trafi się pyszna okazja do wyciągnięcia od przyjezdnego paru groszy. Tak więc torebek foliowych nie zabieramy (strunowe, małe torebki na kosmetyki są dozwolone). Nie wolno również wwozić do Tanzanii dronów.

 

UWAGA!

Uczestnicy sami decydują jaki sposób profilaktyki antymalarycznej zastosują. Każdy z uczestników powinien skontaktować się z odpowiednią placówką medyczną w celu konsultacji przed wzięciem udziału w wyprawie.

Testy PCR na Covid-19 są potrzebne w przypadku naszej wyprawy.