dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Dubaj, Abu Dhabi, Al Ain – najpiękniejsze i najważniejsze miasta Emiratów
 • przejazd jeepami po Zielonych Górach w Omanie
 • twierdze Rustaq, Nakhl, Nozwa, Jabrin, Bahla w Omanie

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Dubaj
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Dubaju. Transfer do hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ: Dubaj
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie miasta, które wznosi się na pustyni, z dostępem do pięknych zatok oraz wybrzeża. Postój przy 180 letnim forcie Al. Fahidi, a następnie przy najdroższym hotelu świata – Burj Al Arab. Następny przystanek to Meczet Jumeirah – architektoniczny punkt orientacyjny w Dubaju. Wjazd na Burj Kalifa, podziwianie miasta z najwyższej budowli świata. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg. Opcjonalnie: rejs z kolacją wzdłuż zatoki Dubaju w świetle księżyca.

3. DZIEŃ: Abu Dhabi
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Abu Dabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich i rezydencji Krajowej Rady Federalnej. Z Dubaju przejedziemy obok największego sztucznego portu znajdującego się w Jebel Ali (ok. 2 godzin drogi od Abu Dhabi), a następnie odwiedzimy – majestatyczny Wielki Meczet – trzeci pod względem wielkości meczet na świecie. Przejazd przez samo centrum miasta zapewni niezapomniane wrażenia, zobaczymy między innymi plac Union Square, pełen symbolicznych motywów zainspirowanych zwyczajami tego kraju. Przejazd wzdłuż ulicy Corniche przejedziemy do zabytkowej wioski Heritage Village. Nocleg.

4. DZIEŃ: Al Ain
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Al Ain – najbardziej zielonego miasta Emiratów i ważnego ośrodka z najstarszym Uniwersytetem w Emiratach. Drapacze chmur i szklane powierzchnie są dominującymi elementami, ale wielkie i wspaniale utrzymane parki oraz ogrody są powodem określenia Al. Ain jako najbardziej zielonego miasta w regionie. Zwiedzanie Muzeum z kolekcją etnograficzną i archeologiczną. Przejdziemy przez Souk; krótki postój na targu kóz, potem możliwość zobaczenia ostatniego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich targu wielbłądów. Al Ain zawsze była ważnym przystankiem na trasie karawan i jeszcze 20 lat temu stanowiła grupę sześciu małych wiosek stworzonych wokół drzew i źródeł świeżej wody, które dawały możliwość przeżycia. Przejazd do Dubaju. Nocleg.

5. DZIEŃ: Pustynne Safari
Śniadanie. Czas wolny. Popołudniu wyruszamy na pustynne safari, podczas którego mamy możliwość zobaczenia Złotych Wydm Arabii na czterech kołach. Postój na kempingu Beduinów, który znajduje się w sercu pustyni. Możliwość zrobienia tatuaży z henny, podpatrzenia lokalnych ubrań, spróbowania napojów bezalkoholowych – wody, herbaty lub kawy. Można też spróbować jazdy na wielbłądzie oraz fajki wodnej w różnych smakach. Wieczorem, by jeszcze lepiej poczuć otaczający nas klimat, odbędzie się pokaz tańca brzucha w rytm muzyki arabskiej. Kolacja w formie barbeque. Transfer do hotelu i nocleg.

6. DZIEŃ: Dubaj – Rustaq – Nakhl – Muscat
Śniadanie i wymeldowanie się z hotelu. Przejazd do miasta Rustaq, które jest słynnego ze względu na wody termalne. Postój na zdjęcia fortu w Rustaq. Kolejny przystanek to Nakhl, które posiada najwyższy fort w Omanie, stojący dumnie na szczycie pagórka. Następnie odwiedzimy Al. Thowara Oasis, gdzie odpoczniemy w prawdziwej oazie. Obiad w formie pikniku. Przejazd do Muscat. Transfer do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ: Muscat
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie miasta. Pierwszy przystanek to Wielki Meczet, najpiękniejsze dzieło architektoniczne. Z Meczetu przejdziemy drogą przy której znajdują się reprezentacyjne budynki ambasad do starej części miasta Muscat. Odwiedzimy Muttrah souk – tradycyjny omański bazar, oferujący szeroki zakres towarów, szczególnie typowych pamiątek z Omanu, takich jak kadzidło, omańskie sztylety – Khanjar, czy piękne, srebrne rękodzieła oraz wspaniałe wyroby z różnych tkanin. Następny przystanek to Muzeum Bait Al Zubair (zamknięte w piątki) – mały dom, który został przekształcony w celu pokazania starych znalezisk archeologicznych, oraz pięknych sukni i wspaniałej biżuterii Omanu. Muzeum posiada interesującą wystawę starych zdjęć miasta Muscat sprzed epoki Renesansu, którą zapoczątkował Jego Królewska Mość Sułtan Quaboss, panujący od 1970 roku. Po zwiedzeniu Muzeum zobaczymy Pałac Sułtana, otoczony przez dwa forty – Mirani oraz Jalali zbudowane przez Portugalczyków w XVI wieku w czasie ich rządów w nadmorskich miastach Omanu. Po południu czas wolny. Nocleg.

8. DZIEŃ: Muscat – Nizwa – Jabrin – Bahla – Nizwa
Śniadanie. Wyjazd do Nizwa – świętego miasta, które przez setki lat było centrum kultury, nauki, sztuki i władzy. Spacer po barwnym bazarze (Nizwa Souq) i okazja do zakupów. Postój przy zamku Jabrin, który został zbudowany w XVII wieku i należy do najwierniej odrestaurowanych. Następnie przejazd do Bahla, najstarszego fortu Omanu, który jest otoczony murami o długości 40 km. Przyjazd do Nizwa. Nocleg.

9. DZIEŃ: Nizwa – Jabel Akhdar – Muscat
Śniadanie. Przejazd samochodami terenowymi po Jabel Akhdar, czyli Zielonych Górach. Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Omanu, pośród malowniczych wzgórz rozmieszczone są wioski niezwykle sympatycznych i przyjaznych ludzi, którzy uprawiają owoce granatu, brzoskwinie i orzechy włoskie. Większość obszaru położona jest na wysokościach ok. 1800 m n.p.m. Obiad w formie pikniku w malowniczo położonej oazie w Wadi Bani Habib. Po południu powrót do Muscat. Nocleg.

10. DZIEŃ: Muscat – Warszawa
W nocy transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy. Powrót do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Dubaj, Muscat – Warszawa
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
 • śniadania w większości w formie bufetu
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

Przy wjeździe do większość z powyższych krajów arabskich nie może być w paszporcie stempla z pobytu w Izraelu.